SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Satın almak istediğim ürünün ödemesini nasıl yapacağım ?

 Buccayatak.com üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde  %100 güvenli olarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca Havale/Eft ve MNG kargo ile kapıda nakit ya da kredi kartı ile tek çekim seçenekleri ile ödeme yapabilirsiniz. Banka kartları  ile kapıda ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı özelliği taşımayan tüm kartlarla sipariş işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca yabancı ülke kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

 Yatak fiyatları neden farklılık gösterir ?

 Yatak fiyatları çeşit ve kalitesine göre farklılık gösterir. Yatak çeşitleri nelerdir diye baktığımızda; Sünger yatak, yaylı yatak, yün yatak, pamuk yatak, organik yatak, su yatağı gibi başlıcalarını sayabiliriz. Bu kadar çok yatak çeşidi olunca doğal olarak çok farklıda yatak fiyatları oluşmaktadır. Tüketici olarak bizler kaliteli yatakları tercih etmeliyiz. Burada kalitenin sağlık olduğu unutulmamalıdır. Yaşamımızın 1/3 u,başka değişle günün ortalama 8 saatini yatakta geçirdiğimizi unutmamalıyız. 

 Yukarıda başlıcalarını yazdığımız yatak çeşitleri kendi içlerinde de çeşitlenmektedir. Örneğin; sünger yataklar, lateks yatak, visco yatak, Kuştüyü yatak olarak çeşitlenebilir. Hatta yatak firmaları bu yataklarıda kendi içlerinde çeşitlendirmektedirler. Tekrar örnek vermek gerekirse visco yataklar kendi içlerinde yoğunluklarına  görede ayrılabilirler. Yoğunluk farkları yatak fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Lateks yataktada durum benzerlik gösterir, kullanılan doğal lateks oranı yatak fiyatlarını etkiler.

 Yatak Alırken Nelere Dikkat edebiliriz?

Uyku… Bedenimizi gerçekten dinlendiren ve güne hazırlayan tek şey. Uykumuzun güzel olmasını sağlayan ve bedenimize bu rahatı yaşatan en önemli şey de yatağımız! Her şeyin fazlası zarar… Fazla yumuşak, fazla sert, fazla küçük veya çok eski bir yatak iyi bir uykuya engel olur.

Rahat olmayan, vücudu desteklemeyen bir yatakta derin ve dinlendirici bir uyku almak mümkün değildir. Vücuda uygun, doğru şekilde destek sağlayan rahat ve yeteri kadar geniş bir yatak, kesintisiz ve dinlendirici bir uyku için gerekli en önemli şeydir. Yatağın uyku esnasında çok fazla dönme ihtiyacı hissetmemenize ve eşinizin hareketlerinden etkilenmemenize yardımcı olması gerekir, böylece sabah uyandığınızda yorgun hissetmez ve ağrılar çekmezsiniz.

Yeni bir yatak satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli detaylar:

– Ağırlığınıza ve Vücut yapınıza göre, sizi en uygun şekilde destekleyecek bir yatak satın alın:

Yatağın reçetesi yani içinde kullanılan malzemeler ve miktarı çok önemlidir. Bu malzemeler sizin vücudunuza uygun mu bir uzamana mutlaka sorun ve detaylı bilgi isteyin. Deneme imkanınız varsa yatağın üzerinde minimum 3 dk uzanarak, vücudunuzla uyumuna bakabilirsiniz. Yatak çok yumuşak olursa vücudunuz gömülür ve sırt ağrısı hissedersiniz; yatak çok sert olursa basınç vücudun kalçalar ve omuzlar gibi belirli bölgelerinde yoğunlaşır, rahatsızlık verir ve kan dolaşımını zayıflatabilir. Bütün bunları göz önünde bulundurarak orta sertlikte bir yatak tercih edebilirsiniz.

– Doğru Yatak Ölçüsü:

Çoğumuzun uyku ile ilgili en çok şikayet ettiği durumlardan biri, eşler ile birlikte uyurken eşin hareketlerinden dolayı rahatsızlık hissetmektedir. Bu nedenle bütçenizin imkan verdiği kadar büyük bir yatak satın almaya çalışın. Yatağın çiftlerden her ikisinin konforuna da uygun olup olmadığına dikkat edilmesi önemlidir. Visco ya da Lateks yataklar içinde yay bulundurmadığı için bu konuda tercih sebebi olabilir.

– Bazanın, Karyolanın ve Yatağa uygun olmasına dikkat edin:

Yatağınızın altında kullanacağınız baza ya da karyolanın, yatak ile aynı ölçülerde olmasına dikkat edin. Böylece yatağınız kaymaz, ya da taşmalar olmaz ve daha konforlu olur. Son dönemde popüler olan latalı bir baza tercih edebilirsiniz. Latalı baza, yatağınıza daha fazla esneklik kazandıracaktır, ayrıca alttan hava aldığı için yatağınızın içinde bakteri, küf ve mikrop üremesini azaltacak ve yatağınızda bu nedenle koku oluşmasını geciktirecektir. Ama Visco ya da Lateks yataklar, açık hücreli yapısı ve antibakteriyel özelliğe sahip olması nedeniyle her zeminde size hijyen ve konfor sağlayacaktır..

– Uyku kalitenizi korumak için yatağınızın belirli aralıklarla yenilenmesi gerekir:

İdeal olarak yedi yılda bir yeni yatak satın almanız tavsiye edilir. Bu, sadece yatağın yıpranması ile ilgili değildir, fakat belirli bir zaman sonra yatak aynı rahatlığı ve vücut desteğini sağlamaz, sağlıklı ve rahat bir uykuya imkan vermez. Ayrıca, insan vücudu yatağın içine her gece 285 ml sıvı döker (ter ile) ve yılda ortalama 454 gram ölü deri hücresi bırakır. Yatağın içinde bu ölü deri hücrelerinden beslenen mite’lar ve bu mite’ların dışkılarından beslenen bakteriler vardır. Bunlar çok hızlı ürerler ve birkaç yıl içinde yatağın içinde sayıları birkaç milyona ulaşır. Yatağın zamanla kötü kokmasının sebebi bu canlılardır, ayrıca bunlar alerjiye ve başka sağlık problemlerine yol açabilir.

 ORGANİK YATAKLAR VE ÖZELLİKLERİ

%100 doğal ürünler kullanılarak hazırlanan Organik yataklarda, herhangi bir kimyasal madde kullanılmaz ve genel de el işçiliği ile, özel ustaların deneyimi birleştirilerek hazırlanır. Doğada bulunan ve yatakta kullanılabilecek en uygun malzemeler seçilerek doğal yataklar hazırlanır. Tamamen doğal ve organik yataklarda genelde kullanılan malzemeler, At kılı, Hindistan Cevizi Kabuğu Lifi, yün, pamuk, deve yünü, keçi kılı gibi doğal ürünlerdir.

Bu malzemeler içerisinden At kılı, yapısı gereği en iyi ve en yüksek kalite yatak dolgu malzemesidir.

Bu malzemeyi çok özel kılan ise doğal bir havalandırma sisteminin olmasıdır. Doğası gereği çok esnek bir malzemedir. At Kılından yapılan bir yatağın üzerine ne kadar yük binerse binsin, at kılı liflerin arası sürekli boş kalacağından havalandırma özelliğinden asla bir şey kaybetmez. Vücuttaki nemi hapsederek uzaklaştırır ve mikro ısı düzenlemesi sağlar. Yazın ve kışın, vücut ısınıza göre kendini ayarlayan, doğada bulunan çok özel bir malzemedir. Bu Sayede doğal ve ortopedik bir uyku konforu yaşanırken aynı zamanda nefes alan ve ısı yalıtımı sağlayan bir ortam oluşturulmaktadır.

Onun Dışında da Hindistan cevizi kabuğu lifi (Coco), yatakta kullanıldığında çok güzel sonuçlar veren diğer bir organik malzemedir.

Hindistan Cevizi kabuğunun dışındaki liflerin deniz suyu ile ayrıştırılması yolu ile elde edilir. At kılı gibi hipoalerjenik, ve anti bakteriyel yapısı dışında daha sert ve düz bir yatma imkanı sağlar. Herhangi bir işleme tabi tutulmadan kullanılabilmesi ve doğal olması nedeniyle başta Uzak Doğu, Hindistan, İngiltere ve Yunanistan gibi ülkelerde özellikle çocuklar ve yaşlılar için üretilen yataklarda iç dolgu malzemesi olarak tercih edilir. nem barındırmaması ve eşit basınç dağıtma özelliği sayesinde sürekli destekleyici özelliği vardır.

Bütün bunlar düşünüldüğünde Organik yatak seçmemiz için nedenler:

• Kişiye özel Ortopedik yapıya sahiptir.

• Bakteri küf ve mantar oluşturmaz, Antibakteriyel ve Hipoalerjenik özellikleri bulunur.

• Organik Yataklar İnsana ve çevreye zarar vermez

• %100 Doğal Malzemelerden üretilmiştir

• Hem sıcak hem ağır iklim koşullarına uygundur. Vücut ısısını dengeler.

• Hava sirkülasyonu sağlar, doğal klimalıdır.

Yay mı Visco mu Tercih Etmeliyiz?

Yay Sistemi:

Spiral tellerin birbirlerine bağlanmasıyla oluşan yay sistemi çoğu yatakta kullanılan bir malzemedir. 20.yy’ın ilk ortalarından itibaren şekillenmeye başlayan yatak kültürünün oluşmasından bu yana, yatak iç sisteminin en temel malzemesi olmuştur. Hepimizin en az bir kere kullandığı veya hala kullanmakta olduğu yataklar bulunan yay malzemedir. Kıvrımlı şekilli yaylar çelik tellerle birbirlerine bağlanarak belli ebatlarda yay konstrüksiyonları oluşturulur. Yayların aralarına takoz denen süngerler konularak yaylar ve yatak desteklenir.Yatakların konforu ve dayanıklılığı süngerlerin adetleriyle doğru orantılıdır denebilir.

Aynı yöndeki her yay sırasının arasında takoz kullanılıyorsa daha sert, daha seyrek kullanılıyorsa biraz daha yumuşak şeklinde yorumlanabilir. Sert veya orta sert zeminde yatmaktan keyif alan kişiler için idealdir.İlerleyen teknoloji ile beraber standart yayların yanı sıra, Bonel yay ve Paket yay sitemi geliştirilmiş ve yataklarda kullanılmaya başlanmıştır.

Paket Yaylar(Torba yay) Sistemleri, bonel yaylardan farklı olarak her yayın bir torba içerisine konulması ile oluşturulan bu sayede birbirinden bağımsız hareket edebilme özelliğine sahip yay sistemidir. Bu sistem içerisindeki yaylar birbirine çelik tellerle değil, yay torbalarıyla bağlanır. Küçük çaplarda kullanılan yaylar klasik yaylara göre daha sıktır dolayısı ile metrekareye düşen yay miktarı daha fazla olduğu için vücudun daha çok bölgesine destek verir. Bu da kullanıcı için daha fazla rahatlık demektir.Yayların bağımsız olması sayesinde yatağa uygulanan basınç, ağırlığın bire bir etki ettiği yaylarla sınırlıdır.Her bir yayın ayrı ayrı paketlenmesi, yayların sürtünmesini ve ses çıkarmasını engeller. Bu teknoloji sayesinde farklı kalınlıklarda üretilen yaylar ile istenilen sertlikte yataklar üretilebilmekte ve bu sayede vücudun her bölgesine destek sağlanmaktadır. Bu sisteme Zone (bölgeli) yay sistemi denir.Vücudun en ağır yerleri olarak kabul edilen sırt ve basen bölgesine temas eden yayların sertliği diğer bölgelere denk gelen yayların sertliğinden farklıdır.

Visco Elastik malzeme, 60’lı yıllarda NASA’ya bağlı bilim adamları tarafından geliştirilen “Akıllı Sünger” teknolojisi, astronotların seyahatleri esnasında omurgaya binen ağırlığı dengelemesi

için tasarlanmıştır. Daha sonra ortopedik yapısı ve faydaları göz önüne alınarak birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Visco Yatak süngeri, küresel biçimli milyarlarca açık hücreden tasarlanmıştır. Bu hücreler sayesinde vücut ısısı ve basıncı dengelenmektedir. Visco malzeme kullanılan yataklara uzandığınızda, yatak vücut ağırlığınız ve ısınızla beraber şekillenmeye başlar.

Vücudunuzun tüm boşluklarını dolduran bu yataklar da, omzunuzun düz ve sağlıklı bir biçimde kalmasını sağlar. Bel ya da boyun ağrısı. Huzursuz bacak sendromu gibi şikayetlerinizin ortadan kalmasını sağlar. Yani; Yaylı yatakların vücudunuza uyguladığı basınçtan kaynaklı olumsuz fiziksel koşulların aksine Visco Yataklar, uyku esnasında yatağınızın şeklini koruması ve vücut basınç

dengenize göre şekil alması sebebiyle istem dışı hareketler yapmanızı en aza indirgerken, kesintisiz ve sağlıklı uyku konforunuzu da en üst seviyede tutmaktadır.

VİSCO NEDİR? VISCO YATAK NASIL OLMALIDIR?

Hafızalı ya da akıllı sünger adıyla da bilinen (Memory foam) 1960’lı yıllarda Amerikan Uzay Araştırma Dairesi (NASA) tarafından astronotların seyahatleri sırasında omurgaya binen yükü ve basıncı azaltmak için geliştirilmiş bir teknolojidir. Sonraki yıllarda, kullanımının rahatlığı ve işlevselliği nedeni ile endüstri ortamına sunulmuştur. Bilinen tabiri ile Visco, dokunduğumuzda ya da yattığımızda vücudumuzun şeklini alan süngerin ismidir.

Visco Elastic malzeme vücudunuzun ağırlığı ve sıcaklığı ile beraber yatağa yaptığınız basınç sonrasında yumuşar ve vücudunuzun şeklini alır. Ayrıca; visco yataklar açık hücreli bir yapıya sahip olduğu için, hijyen açısından sıradan yataklara oranla bakterilere karşı son derece dayanıklı olup, mikropların neden olduğu küf, akar, ve kokuları barındırmaz.

Visco yataklar Soft sünger ve özel visco süngerden oluşur. Tamamı Visco olan yatak yoktur, çünkü tamamen visco malzemenin üzerinde uyumak imkansızdır. Visco yapısı gereği altında bulunan malzemenin şeklini alır, tamamen visco bir yatak olsaydı gömülür ve hareket edemezdiniz. Visco’ yu en iyi şekilde kullanılabileceğiniz malzeme, süngerdir. Soft sünger olarak da bilinen özel yatak süngeri ve visco malzeme bir arada kullanılarak Visco yataklar üretilir. Visco en üst katmanda bulunan, vücudunuzun şeklini alan kısmı oluşturur ve genelde tek taraflı kullanılır.

Visco Yatakların Özellikleri:

Tamamen ortopedik ve yaysızdır. Isıya ve ağırlığa duyarlı olup vücut şeklini alır. Açık hücreli yapısı sayesinde Anti alerjiktir, bakteri barındırmaz ve hijyeniktir. Ortam sıcaklığına duyarlıdır. Vücudun ağırlığını destekleyerek sinir sistemi, omurga ve eklem rahatsızlıklarını önler. Uyku esnasında basıncı minimuma indirir ve kan dolaşımını rahatlatır, daha sağlıklı ve konforlu uyumanızı sağlar. Omurgayı kusursuz destekler. Yataktan kaynaklı ağrı şikayetlerini azaltır.

VISCO YATAK TERLETİR Mİ?

Visco yataklar açık hücreli ve kapalı hücre olarak ikiye ayrılır. Bunlarda kapalı hücre üretilenlerde terletme özelliği görülürken, açık hücreli olanlarda terletmenin olmadığı gözlenmektedir. Yani nefes alıp nefes veren, hava sirkülasyonu olan bir yapıya sahiptir.

Açık hücreli yapısı sayesinde mikrop ve bakteri barındırmaz ve anti-alerjik bir yapıya sahiptir. Bütün bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda, Visco aslında terleten bir malzeme değildir, ama diğer yataklara göre daha sıcak tutar.

Sıradan yayılı yataklara göre, esnek yapısı ve vücudunuzun şeklini alma özelliği bulunan visco yataklar, uzandığınızda vücudunuzu sardığı için diğer yataklardaki gibi boşluk kalmaz, dolayısıyla

boşluklardan hava girmez ve bu da vücut ısınızı artırır. Bu durum sizin konforunuzu çok etkileyen bir özellik değildir. Çünkü, yatakta kullanılan kılıf ve daha sonrasında üzerinde sizin kullandığınız nevresimin kumaş özellikleri sayesinde bu durum dengelenir.

Yatak alırken vücut yapınıza en uygun yatağı seçmek önemli bir unsurdur. Bütün bunların dışında unutulmaması gereken şey şudur! Vücut, alışkın olduğu ortam değiştiği zaman her yerde tepki

gösterir ama yeni ortama alışması için 7 gün gibi bir süre yeterlidir. Yani visco yatak kullanmaya başladıktan sonra vücudunuz kendini bu yatağa göre ayarlayacak ve zamanla ısı dengesini sağlayacaktır.

 VISCO YATAK FİYATLARI NEDEN FARKLILIK GÖSTERİR?

Gelişen Yatak sektörünün en gözde malzemelerinden olan Visco, diğer yatak malzemelerine göre daha yüksek bütçeli bir üründür. Dolayısı ile Yatakta kullanılan Visco oranı ve yoğunluğuna göre, fiyat aralıkları değişmektedir. Bunun haricinde markaların satış politikalarına göre geliştirdikleri fiyatlandırmalar bulunmaktadır.

 

Visco Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler;

• Yatakta kullanılan Visco kalınlığı arttıkça, fiyat artar.

• Yatakta kullanılan Visco dansitesi arttıkça, fiyat artar.

• Visco kalınlığı ve dansitesi arttıkça konfor seviyeniz yükselir.

• Kullanılan kumaş özelliğine göre fiyat değişkenlik gösterir.

• Visco katmanın altında kullanılan sünger kalitesine göre fiyat değişkenlik gösterir.

• Markaların satış politikasına göre fiyatlar değişkenlik gösterir.


Son yıllarda gelişen İnternet pazarı ve online satış sistemi de Yatak fiyatları konusunda çok etkili olmuştur. Mağaza ve şube masrafını ortadan kaldıran, pazarlama maliyetlerini %60-70 oranında düşüren online satış, oldukça uygun fiyatlara Visco yatak bulmanıza imkan sağlar. Visco yatak seçerken ve fiyat araştırması yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey; yatakta kullanılan reçete, yani malzeme miktarıdır. Çok uygun fiyatlı bir visco yatak bulduğunuzda da, kilonuza ve vücudunuza uygun dansite ( Yoğunluk) ve kalınlıkta değilse, sadece fiyatı uygun diye almamanızı tavsiye  ederiz.

 

VİSCO YATAK VE LATEKS YATAK ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Konfor olarak birbirine çok benzeyen ve uyku esnasında vücudu destekleyip basıncı azaltarak, en sağlıklı uykuyu veren Visco ve Lateks malzemeler, üretim şekilleri ve birkaç yapısal özellikleri ile farklılık gösterir.

Visco, içeriğinde kimyasal bulunan, vücudu saran, yattığınızda biraz daha gömülme hissi yaratan sizi saran bir yataktır. Yatak üretilirken tamamı visco malzemeden yapılmaz, visco’nun altında onu

destekleyecek süngerler kullanılır. Çünkü tamamen viscoda uyumak mümkün değildir. Yatağınıza yattığınızda yavaş yavaş şekil alır ve daha sonra eski halini alır. Hassas bir malzeme olan Visco’nun

yoğun sulu ortamlardan uzak tutulması gerekmektedir. Uzun süre suya maruz kaldığında deforme olmaya elverişlidir. Yoğunluk oranı yataktan yatağa değişiklik gösterebilir. Kilonuza uygun yoğunlukta Visco içeren bir yatak tercih etmeniz gerekir.

Lateks ise tamamen doğal, doğadaki bitkilerin sütünden elde edilen, köpüksü bir malzemedir. Doğadan elde edilen bu özel malzeme, özel kalıplarda dondurularak bloklar haline getirilir daha sonra

da yatak olur. Visco gibi vücudu destekler, yattığınız da vücut boşluklarınızı doldurur ancak, Visco gibi sarmaz. Yattığınızda gömülme hissi yaşamazsınız, yay gibi daha tepkili bir yapısı vardır. Hemen eski haline döner. Uzun süreli kullanıma uygun ve dayanıklıdır. Her kiloda insanın çok rahat kullanabileceği bir yataktır. Lateks yataklar özel bloklar halinde tek parça kullanılır.

Her iki yatak da son derece konforlu ve uyku esnasında sizi rahat ettirerek sağlıklı uyumanızı sağlayacak özelliktedir.

 Bebeğiniz İçin En İyi Yatak hangisidir?

Uyku ile sağlıklı gelişmenin ve büyümenin ilişkisi bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. Çünkü uyku esnasında salgılanan melatonin hormonu sayesinde bağışıklık sistemi güçlenir ve hipofiz bezinin daha fazla büyüme hormonu salgılaması sağlanır. Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için kaliteli bir uykuyu kesintisiz bir şekilde gerçekleştirmesi önem taşır. “En iyi bebek yatağı hangisi?” sorusunun yanıtı ; kaliteli, ergonomik, bebeğinizin fiziksel durumuna uygun ve hijyen açısından temizliğinin kolay olduğu yataklar bebeğiniz için idealdir. 

 Farklı materyaller kullanılarak özel olarak üretilen yataklar, bebeğinizin sağlıklı bir kemik yapısına sahip olup, keyifli bir uyku uyumasını sağlar. At yelesi, hindistan cevizi lifi, pamuk, yün, ve kauçuk ağacının sütü gibi doğal malzemeler kullanılarak  son teknolojiler ile üretilen bebek yatakları, bebeklerin konforlu ve doğal bir uyku süreci yaşamasını sağlar. 

 Bebek yatağı seçilirken; uzman doktorlar tarafından önerilen, organik bebek yatakları en ideal seçim olacaktır. Özellikle zamanlarının çoğunu uyuyarak geçiren yeni doğanlar için bebek beşiği seçimi yapılırken titiz bir ön araştırma yapılması gerekir. Bebeğin hassas cilt yapısı ve omurgasının yanı sıra kaliteli bir uyku uyuması için uygun zeminin hazırlanması oldukça önemlidir. Dünya genelinde yapılan araştırmalara göre bebekler uyku esnasında öğrenmeye devam ediyorlar. Kısaca kaliteli bir şekilde uykusunu almış ve dinlenmiş bir bebek, hem daha keyifli olacak, hem de uyanıkken yeni şeyler öğrenmeye daha istekli olacaktır.

 Bebek Yatağı Çeşitleri;

 1- Hindistan Cevizi Lifli Yataklar

 Hindistan cevizinin dış kabuğunda yer alan liflerin deniz suyu ile ayrıştırılması neticesine hiçbir kimyasal işleme tabi olmayan yataklar, %100 doğal ve nefes alabilen özellikleri ile bakteri ve küf oluşumunu engelleyerek bebeğiniz için son derece sağlıklı bir kullanım olanağı yaratır. Hava geçirgenliğini sağlayıp, ortamın ısısına bağlı olarak, hava sirkülasyonu düzenleyen hindistan cevizi lifli yataklar bebeğinizin terlemesini engelleyerek, rahat bir uyku imkanı tanır.

2- Visco Yataklar

 Ortopedik ve yaysız olan visco bebek yatakları da bebeğiniz için uygun olan yataklardır. Yatak üzerinde oluşan vücut ağırlığına göre, dengeli bir zemin oluşturan visco yataklar omurgayı destekleyen bir yapıya sahiptir. Ortopedik bir konfor sağlayan ürünler ayrıca vücut ve ortam sıcaklığına duyarlı yapısının yanı sıra uyku esnasındaki hareketleri minimize ederek, bebeklerinize kesintisiz bir uyku keyfi sunar.

 3- Lateks Yataklar

 Doğada, birçok bitkinin salgıladığı sütlü bitki özütü olan lateks, yatak sektöründe konfor sağlayan doğal ürünlerden biridir. Kas yapısında rahatlatıcı ve dinlendirici bir fonksiyonu olan lateks bebek yatakları %100 doğal olarak, her mevsim için uyumlu yapıları ile öne çıkar.

 4- Pocket Yay Teknolojisine Sahip Yataklar

 Bebekler için özel olarak üretilen paket yay ya da torba yay sisteminde yatağın içinde bulunan yaylar, birbirlerine bağlı olmayıp, kumaş torbalar içerisine yer alır. Bu özelliği ile esnek bir kullanım sağlayan yatağın içindeki yayın fırlaması ya da deforme olması söz konusu değildir. Bebeklerin hassas vücutları göz önüne alınarak üretilen yataklar, uygulanan ağırlık ve basıncı eşit bir biçimde dağıtır. Uyku konforu artıran, kan dolaşımını rahatlatan, pocket yay teknolojisine sahip yataklar, dengeli bir pozisyonda yatan bebeğinizin, bulutların üstünde uyuyormuş gibi hissetmesini sağlar.

 Bucca bebek yatakları, sertifikalı doğal malzemeler ile son teknolojileri birleştirdiği modellerini, çok sayıda seçenek ile beğeninize sunuyor. Doğal yapıları, anti bakteriyel bebek yatakları, uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım sunuyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
/* */
Çerez Kullanımı