1

BEBEK YATAKLARINDA DOĞRU SEÇİM

Bebeklerin gelişimi için uyku son derece önemlidir. Çocuklarınıza huzurlu bir uyku sağlamak için, bebek yatağı seçiminde dikkat edilmesi gereken faktörler vardır. Bebek yatağının sertlik derecesini bulmak kolay değildir. Bebekler için sert yataklar, yumuşak yataktan daha uygundur. Bunun nedeni, çocukların kemik yapısının ve omurga gelişiminin, büyüme sırasında desteklenmesi gerektiğidir. Çocuk büyüdükçe ve kemikleri geliştikçe bebek yatağı da o oranda yumuşak olabilir. Tabii ki, yatağın her zaman yeterli destek gücü olmalıdır. Bebekler ve küçük çocuklarda kemik ve omurilik yeterince desteklenmeli ve buna uygun bebek yatakları seçilmelidir.

SAĞLIKLI BEBEK YATAKLARI


Çocuk ya da bebek yatağı seçiminde yatağın içerisinde yer alan yardımcı doğal ham maddelerden doğal lateks veya hindistan cevizi lifi omurga desteği için idealdir. Bu malzemeler bebeğin vücuduna destek sağlarken yatağa gömülmeden omurgayı doğru pozisyonda tutar ve kesintisiz bir uyku sunar. Bilhassa bebek ve çocuk yataklarında, hijyeni sağlayabilmek adına fermuarlı çıkarılıp yıkanabilen pamuklu kılıfa sahip ürünler tercih edilmelidir.

Bucca Sleep Collection

HAM MADDELERİMİZ
 • AT YELESİ

  At Yelesi, yatağınızda nem ve ısı sirkülasyonu sağlayan hava kanalları ile organik mekanik bir yapı gibi calışır.  Doğal klima etkisi gösterir; vücut ısısını ideal sıcaklıkta tutar. 

 • COCO

  Hindistan cevizi kabuğundan çıkarılan doğal lif, yatağın elastikiyetini arttırırken ısı ve nem sirkülasyonu sağlar. Vücut ısısını dengede tutarak huzurlu bir uyku sunar. 

 • LATEKS

  Yapısı itibariyle, antibakteriyel koruma sağlayarak sağlıklı bir uyku ortamı oluşturur. Lateks, benzersiz doğal havalandırma özelliğiyle vücut ısısının her daim dengede olmasını sağlar.

 • PAMUK

  Bucca’nın kullandığı kaliteli doğal pamuk, terlemeyi önleyici özelliğe sahiptir. Sağladığı ısıl dengeyle, size gece boyunca eşsiz bir uyku konforu oluşturur..